Loc de munca: Reprezentant Vanzari Brasov - BUNZL DISTRIBUTIE SRL

Date generale Job

Reprezentant Vanzari Brasov

Data expirarii
2019-01-15 09:38:25
Posturi disponibile
1
Industria
  • Comert / Retail
Disponibil in orasul
  • Brasov
Nivel carieră
Senior-Level (> 5 ani)
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
Nespecificat
Tipul jobului
Full time

Descrierea postului

Principalele atributii ale postului:

  • Raspunde de dezvoltarea zonei alocata si mentine relatia cu clientii existenti;

  • Desfasoara activitate de teren care consta in vizite la clienti;

  • Monitorizeaza vanzarile, in scopul atingerii obiectivelor setate;

  • Comunica permanent cu clientii pentru a identifica noi oportunitati;

  • Transmite informatii si oferte catre clienti;

  • Raspunde de culegerea si transmiterea informatiilor referitoare la clienti catre departamentul de achizitii si custormer service;

  • Intocmeste rapoarte saptamanale si prezinta strategii de marire a portofoliului de clienti cat si a vanzarii generate de clientii companiei.

Beneficii

  • Mediu de munca stabil

  • Asigurare medicala privata

  • Traininguri de vanzari / produse

  • Masina de servici, laptop, telefon.

  • Salariu fix + componenta variabila (bonus in functie de realizari);

Candidatul ideal

Experienta in vanzari B2B de min 5 ani

  • Experienta in domeniul industrial – constituie un avantaj

  • Abilitati de negociere / vanzare

  • Persoana deschisa, comunicativa, sociabila

  • Operare PC: Word, Excel, Outlook

  • Cunostinte de limba engleza nivel mediu

  • Permis de conducere cat. B;

Parteneri Media