Loc de munca: Operator masini unelte cu comanda numerica - Jaeggi Industries

Date generale Job

Operator masini unelte cu comanda numerica

Data expirarii
2024-08-31 12:01:18
Posturi disponibile
5
Industria
  • Lemn / PVC
  • Masini / Auto
  • Textila
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • Operarea masinilor unelte CNC
  • Intretinerea si mentinerea parametrilor optimi de functionare a masinilor unelte CNC
  • Studierea documentatiei de executie si reglarea statica a utilajului
  • Urmarirea pasilor de productie, respectiv a programului pentru piesele ce urmeaza a fi prelucrate
  • Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice
  • Utilizarea dispozitivelor de masura pentru controlarea pieselor finite
  • Asigurarea functionarii masinii si pastrarea curateniei la locul de munca
  • Asigurarea calitatii produselor conform cerintelor

Beneficii

Candidatul ideal

  •  Absolvent liceu/ scoala profesionala cu profil tehnic, preferabil prelucrare prin aschiere
  • Experienta in operarea masinilor cu comanda numerica (aschiere, frezare)
  • Cunostinte desen tehnic
  • Cunostinte despre instrumente de masurare
  • Persoana responsabila, capabila sa efectueze lucrari de calitate in conditiile de productivitate cerute