Loc de munca: Project Engineer (Mechanics/Production)- Sibiu - Job Partner

Date generale Job

Project Engineer (Mechanics/Production)- Sibiu

Data expirarii
2021-02-12 12:52:48
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
  • Navala / Aeronautica
Disponibil in orasul
  • Sibiu
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Nespecificat
Tipul jobului
Full time

Descrierea postului

Responsabilitati:

  • analizeaza documentatia si desenele pieselor si creeaza routing-ul;
  • implementeaza si mentine configurararea productiei (fazele operatiilor) in sistemul informatic;
  • verifica compatibilitatea cu cerintele clientilor (comenzi, desene, specificatii etc);
  • participa la omologarea pieselor;
  • intocmeste First Article Inspection;
  • verifica tolerantele, cotele;
  • urmareste respectarea termenelor;
  • mentine contactul cu departamentul tehnic al clientului;
  • creeaza instructiuni de lucru aferente procesului de asamblare;

Beneficii

  • prime si bonusuri, tichete, alte beneficii specifice;
  • echipa de lucru multidisciplinara si multiculturala - mediu real de crestere si dezvoltare;
  • ambianta placuta, pozitiva.

Candidatul ideal

Profilul candidatului cautat:

  • studii universitare in domeniul ingineriei: TCM/Mecanica/Robotica/Aerospace/Prelucrarea Metalelor;
  • cunostinte avansate de desen tehnic;
  • cunoasterea proceselor de productie multi-disciplinare, inclusiv metode de productie bazate pe procesele de prelucrare si asamblare;
  • notiuni despre materiale (aliaje, aluminiu, oteluri);
  • limba engleza – nivel avansat;
  • persoana care este auto-motivata, care are atitudine pozitiva si este dornica sa invete este cea cautata.

Contact: [email protected] / 0741170489

Parteneri Media