Loc de munca: Test Driver - Sofer de Teste categoria B sau categoria A - Solsib Web SRL

Date generale Job

Test Driver - Sofer de Teste categoria B sau categoria A

Data expirarii
2019-10-03 19:37:02
Posturi disponibile
8
Industria
  • Masini / Auto
  • Prestari servicii
Disponibil in orasul
  • Munchen
Nivel carieră
Necalificat
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Șofer testare autovehicule sau motociclete (Test Driver)

Șoferul de testare a autovehiculelor sau a motocicletelor răspunde de îndeplinirea pachetelor de activități alocate, aferente executării de testări cum ar fi:

- efectuarea de curse de testare a autovehiculelor si motocicletelor pentru achiziționarea de date

- efectuarea de curse de testare a robusteții și stabilității

- efectuarea de curse de testare de acceptare

- testări de anduranță și testări de funcționare pe teren

Pentru mai multe proiecte de pe plan mondial, colaborând și efectuând teste pe toate tipurile de vehiculele sau de motociclete de testare de la diferiți producători de echipamente originale (OEM).

De asemenea, sprijină activitățile din mediul echipei de testare pe pista de încercare sau în atelier/garaj.

Conduce autovehiculele desemnate, pentru a testa tehnologii precum RADAR, CAMERA, INFRAROȘU, SISTEME SUSPENSIE SAU FRANARE, contribuind la dezvoltarea Sistemelor de Asistență Avansată a Conducatorului Auto de pe piață și a celor din sfera condusului autonom.

Acesta conduce vehiculele sau motocicletele de test cu integritate, simțul răspunderii și în conformitate cu specificațiile și instrucțiunile oferite de dispecer.

Executarea curselor de test și a activităților de sprijin necesare, alături de specificația de testare, îi este comunicată șoferului de testare de către dispecer.

Beneficii

  1. Contract perioada determinata cu posibilitate de prelungire in functie de performanta si atitudinea angajatului.
  2. Salariu + Diurna pentru deplasarile in strainatate.
  3. Se asigura transport cu avionul si cazare in unitati hoteliere categorie minim 3***.

Candidatul ideal

  1. Este obligatorie cunoașterea limbii engleze sau germane la nivel conversațional.
  2. Este necesara disponibilitatea pentru deplasare in strainatate.
  3. Permis categoria A sau B cu vechime de minim 3 ani, si folosirea zilnica / frecventa a autoturismului sau a motocicletei.