Loc de munca: Operator facturare - SC UNIMAT SRL

Date generale Job

Operator facturare

Data expirarii
2021-12-18 05:22:06
Posturi disponibile
2
Industria
  • Comert / Retail
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

ATRIBUTII:
- Introduce in softul informatic informatiile despre client si comenzile primite;
- Emite facturi utilizand sistemul informatic, conform dispozitiilor de livrare de la gestionari si ofertelor de pret de la directori de produs, respectand legislatia in vigoare;
- Emite documente de corectie facturi- storno pentru diferentele inregistrate la receptia marfii respectand cerintele superiorilor;
- Incaseaza numerar de la client si emite chitante;
- Respecta procedurile de operare si procedurile cu privire la circuitul documentelor cu regim special;
- Arhiveaza si tine evidenta documentelor operate;
- Emite rapoarte cu privire la activitatea desfasurata;
- Asigura suport pentru echipa de vanzari, depozit.

Cerinte
- Studii medii/superioare
- Cunostinte de contabilitate primara, gestiune, facturare
- Operare MS Office ( Excel, Word)

Beneficii

  • salariu atractiv
  • transport asigurat
  • echipa de lucru tanara

Candidatul ideal

ABILITATI:
- Abilitati bune de organizare, planificare si lucru in echipa
- Orientat spre invatare
- Atentie concentrata si distributiva
- Spirit organizatoric, rezistent la munca de rutina
- Persoana punctuala, serioasa, responsabila
- Prezenta agreabila
- Spirit de observaţie, dinamism, gândire comercială, eficienţă, initiativa
- Orientare catre client.