Loc de munca: MANAGER PROIECT CONSTRUIRE CARTIER REZIDENTIAL - DMX CONSTRUCTION SRL

Date generale Job

MANAGER PROIECT CONSTRUIRE CARTIER REZIDENTIAL

Data expirarii
2022-11-01 19:38:26
Posturi disponibile
2
Industria
  • Constructii
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

- Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului, supervizand direct echipele tehnice,
consultantii si alti colaboratori implicati, in vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele
mai inalte standarde de calitate.
- Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si
finantatorii proiectului.
- Pregateste bugetul si cash-flow-ul proiectului in conformitate cu propunerea tehnica,
cu comentariile beneficiarului si cu activitatile prevazute a se desfasura in cadrul
proiectului, asigurand resursele necesare bunei desfasurari a acestuia.
- Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte
lunare catre finantatori, parteneri si beneficiari cu respectarea termenelor.
- Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale
organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul  celorlalte departamente implicate.
 - Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la
timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva
la nivelul sau.
- Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect.
- Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii
obiectivelor propuse.
- Evalueaza impactul proiectului si il comunica conducerii, finantatorilor si partenerilor
de proiect.
- Stabileste conform structurii organizatorice sarcinile si responsabilitatile personalului
din subordine, in baza fiselor de post.
- Motiveaza echipa de proiect prin comunicare si prin evaluarea permanenta a
subordonatilor directi.

Beneficii

• Salariu motivant

• Plan de motivare/stimulare corespunzator performantelor personale si ale organizatiei

• Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante, atat in tara cat si in strainatate

• Incurajarea constanta in directia exprimarii propriei creativitati, amprente personale asupra proiectelor organizatiei

• Dotare tehnica de exceptie

• Sisteme performante de lucru

• Dezvoltare personala si profesionala

• Echipa tanara, dinamica

• Mediu de lucru placut

• Laptop si telefon de serviciu

Misiunea fundamentala a societatii DMX CONSTRUCTION este de a face diferenta printr-o contributie pozitiva in viata comunitatii, fiind un permanent exemplu de profesionalism si calitate in executia lucrarilor de constructii.
Bazandu-ne pe o experienta in domeniul constructiilor de 12 ani, garantam calitatea celor mai bune servicii in domeniul constructiilor rezidentiale si industriale.
Pentru ca suntem o echipa tanara, lucram cu cele mai inalte tehnologii, avand in dotare utilaje performante, cea mai buna educatie, dar si motivatia necesara pentru a realiza si satisface orice cerinta.

Candidatul ideal

  • Inginer CCIA
  • Cursuri de specializare postuniversitare de management sau  de Project Management
  • Cunostinte limbi straine: engleza, nivel avansat.
  • Operare PC: Word, Excel, Autocad.
  • Capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
  • Capacitate de previziune a evenimentelor;
  • Abilitati de negociere;
  • Capacitate de a stabili relatii, toleranta, calm, perseverenta;
  • Abilitati de comunicare interpersonala;
  • Capacitatea de a redacta rapoarte clare si corecte;
  • Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, la situatii de criza;

Mai multe detalii gasiti pe: www.dmxconstruction.ro

Relatii la telefon

0770166067