Loc de munca: Logistician planificare productie - thyssenkrupp Bilstein SA

Date generale Job

Logistician planificare productie

Data expirarii
2021-08-27 11:41:41
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
  • Germană
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilitati:

Asigurarea comunicarii cu clientul final.
Planificarea, comandarea si supravegherea livrarilor de materiale la termen, astfel incat sa se respecte termenul de livrare catre client.
Lansarea si urmarirea comenzilor din planul saptamanal de productie.
Implementarea activitatii de asigurare a liniilor de productie cu materialele necesare indeplinirii eficiente a planului de montaj.
Revizuirea comenzilor si tinerea controlului inventarului de materiale aflate pe linie anticipat lansarii de comenzi noi.
Introducerea masurilor de escaladare si informare necesare persoanelor in cauza, in caz de intarziere iminenta la livrare catre client.

Beneficii

Pachet salarial atractiv
Posibilitati de dezvoltare profesionala
Posibilitatea de a activa intr-o firma multinationala
Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt

Candidatul ideal

Studii superioare.

Un an experienta intr-o pozitie similara.
Cunostinte operare PC - MS Office, Access, Outlook, SAP.
Cunostinte de limba engleza si/ sau germana la nivel avansat (vorbit, scris, citit).
Abilitati de planificare si organizare.
Capacitate de previziune.