Loc de munca: Inginer Calitate - thyssenkrupp Bilstein SA

Date generale Job

Inginer Calitate

Data expirarii
2024-03-17 08:35:20
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
  • Germană
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

•colecteaza, prelucreaza si structureaza informatiile specifice activitatii;
•intocmeste documentatia specifica activitatii de audit conform standardelor implementate in cadrul companiei;
•analizeaza si apreciaza conformitatea proceselor si produselor, optimizeaza Sistemul de Management al Calitatii (SMC);
•este responsabil pentru procedurile si instructiunile de lucru;
•stabileste, impreuna cu management-ul, obiectivele si indicatorii de performanta;
•organizeaza activitatea de control al documentelor si de control al inregistrarilor calitatii;
analizeaza SMC si propune modificari ale procedurilor de lucru;
•analizeaza propunerile de imbunatatire continua a SMC si implementeaza actiuni preventive;
•planifica verificarea produselor si proceselor si organizeaza controlul produsului neconform si actiunile corective/ preventive;
•urmareste activitatea de instruire eficace a personalului cu privire la SMC;
•ia decizii referitoare la produsele neconforme de la furnizor cat si a celor rezultate din procesul de fabricatie;
•rezolva problemele de calitate constatate pe fluxul de producţie;
•instruieste angajatii responsabili cu sarcinile de verificare si ii sustine pe acestia in rezolvarea problemelor.

Beneficii

• Pachet salarial atractiv si numeroase beneficii non-financiare
• Posibilitati de dezvoltare profesionala
• Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt

Candidatul ideal

•studii superioare tehnice;
•minim 2-3 ani experienta in domeniul calitatii, preferabil in domeniul auto;
•cunostinte despre ISO 9001; IATF 16949, FMEA, Control Plan, PPAP, 8D;
•certificare ca auditor intern (constituie avantaj);
•bune cunostinte de operare PC;
•cunostinte la nivel avansat de limba engleza si/sau germana;
•cunostinte de managementul calitatii si mediului;
•abilitati de comunicare, organizare, initiativa proprie;
•spirit analitic, capacitatea de a lucra autonom si de a lua decizii.