Loc de munca: Inginer Achizitii - Job Partner

Date generale Job

Inginer Achizitii

Data expirarii
2019-08-26 07:02:48
Posturi disponibile
2
Industria
  • Masini / Auto
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • Responsabilitati:

    • Achizitioneaza piesele conform specificatiilor de cost, calitate, capacitate si timpi de livrare;
    • Respecta strategia de achizitionare materii prime si servicii, identifica potentiali noi furnizori si lanseaza comenzile in vederea sprijinirii productiei;
    • Primeste si analizeaza ofertele in stransa legatura cu bugetele alocate;
    • Negociaza contractele de cumparare cu furnizorii aprobati;
    • Monitorizeaza datele din sistem pentru lansarea comenzilor si evitarea intarzierilor;
    • Colaboreaza cu SQA pentru a urmari si asigura performantele furnizorilor;
    • Evalueaza in mod regulat activitatea si rezultatele/istoricul colaborarilor cu furnizorii pentru a aduce imbunatatiri;
    • Clarifica specificatiile tehnice cu echipa de design;
    • Urmareste respectarea livrarilor si comunica orice problema care poate reprezenta un risc sau un impact asupra operatiunilor comerciale;
    • Dezvolta procese creative si inovatice de achizitii.

Beneficii

  • salariu competitiv;
  • tichete de masa (15ron/zi);
  • prima Paste, prima Craciun;
  • asigurare medicala privata;
  • cursuri de specialitate.

Candidatul ideal

  • Profil Candidat:
    • Studii superioare in domeniul ingineriei;
    • 5 ani experienta care sa cuprinda domenii precum: cumparari, achizitii, logistica, managementul furnizorilor, calitate, analize/estimari de costuri, productie;
    • Bune cunostinte privind procesele de aprovizionare, negociere, managementul afacerilor;
    • Cunostinte aprofundate privind intelegerea si interpretarea desenelor tehnice si a sistemelor de productie;
    • Bune competente de utilizare SAP, Microsoft Office;
    • Cunostinte de limba engleza la nivel avansat scris si vorbit;
    • Abilitati de planificare, respectare termene limita si orientare spre rezultate;
    • Abilitati de analiza financiara si comerciala;
    • Disponibilitate pentru calatorii;
    • Permis de conducere categoria B.