Loc de munca: Customer Relations Wizard - 2 Plus 1 Advertising SRL

Date generale Job

Customer Relations Wizard

Data expirarii
2021-05-14 16:30:01
Posturi disponibile
1
Industria
  • Comert / Retail
  • IT / Telecom
  • Media / Internet
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
300-400 €/luna
Full time

Descrierea postului

Căutăm o persoană deschisă care este pregătită să se alăture echipei noastre dinamice și să se dezvolte din punct de vedere profesional dar și personal. Experiența este importantă dar nu este un factor decisiv. Avem nevoie de o persoană dedicată și muncitoare care încearcă să își îmbunătățească perspectivele de carieră, dar care dorește să demonstreze acest lucru prin angajament și motivație.

Customer relations wizard înseamnă că vei avea de a face cu clienții a două magazine online, (xtdeco.ro și thepetclub.ro) pe care să îi ajuți în a face cea mai bună alegere și cărora să le dai detalii referitoare la produsele și serviciile oferite (nu te panica, suntem foarte optimizați și vei avea acces la toate informațiile de care vei avea nevoie cât ai zice servus). Telefonul nu sună foart des, iar siteurile sunt foarte bine documentate, astfel încât nu va trebui să dai prea multe informații pe care să nu le găsești super rapid direct pe paginile de produse.

Înseamnă că va trebui să faci oferte de preț personalizate pe baza solicitărilor clienților și s-ar putea să fie nevoie și de nilte comunicare cu furnizorii, doar pentru a scurta procesul de comandă sau solicitare e informații pe care să le dai mai departe.

Beneficii

Ce oferim noi?

  • Un salariu competitiv
  • Depinzând de experiență și de potențialul pe care îl vei arăta promovările și bonusurile vor fi luate în considerare
  • Dedicarea se răsplătește
  • Posibilitatea de a lucra pentru una dintre companiile tinere cu creșterea cea mai rapidă din domeniul său
  • Șansa de a te dezvolta și de a deprinde noi abilități
  • Mediu de muncă relaxat unde interacțiunea cu colegii este una foarte deschisă
  • Condiții de muncă excelente într-o locație liniștită cu colegi tineri și dedicați.
  • Aa și dacă încă nu te-am convins avem și un labrador, Bonnie, care este mascota biroului și care cu siguranță va deveni cea mai bună prietenă a ta
  • Pet friendly office

Dacă vrei să ignori sentimentele unui labrador iubăreț și să nu vii la un interviu, te înțelegem, dar dacă pare locul unde ai vrea să te dezvolți și să crești odată cu noi te așteptăm cu drag!

Candidatul ideal

Ce avem nevoie de la tine?

  • 95% din muncă se va petrece în spatele unui calculator așa că dacă folosești PC-ul des te vei adapta rapid / folosim programe precum suita Office, și vei lucra des via e-mail.
  • Abilitatea de a face multi tasking între platformele de comunicare cu clienții noștri (e-mail, telefon) și de a oferi asistență în tot ceea ce înseamnă procesul de achiziție (recomandări, crearea ofertelor de preț pentru clienți, sfaturi, asistență post-achiziție)
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a prioritiza task-urile zilnice
  • Sprit de echipă și comunicare
  • Motivație, angajament și încredere
  • Abilitatea de a lua decizii într-un timp scurt și de a respecta procedurile companiei
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel mediut este un factor important
  • Capacitatea de a stabili relaţii interpersonale, reale abilităţi de comunicare, bun negociator
  • Experiența in activităti similare domeniului nostru de activitate constituie un avantaj