Loc de munca: COORDONATOR TRANSPORT/DISPECER - SC OPREAN SRL

Date generale Job

COORDONATOR TRANSPORT/DISPECER

Data expirarii
2021-01-27 06:16:02
Posturi disponibile
2
Industria
  • Transport / Logistica / Import - Export
Disponibil in orasul
  • Alba Iulia
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
500-1000 €/luna
Full time

Descrierea postului

Deoarece suntem intr-o continua dezvoltare, societatea OPREAN SRL angajeaza vorbitor de limba engleza si/sau germana in domeniul transporturilor.

Printre responsabilitatile dvs se regasesc urmatoarele:

- Va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
- Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport;
- Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto;
- Programeaza si optimizeaza rute;
- Primeste, confirma si proceseaza ofertele cat si comenziile de transport;
- Ghideaza si urmareste statusul comenzii pe tot parcursul cursei;
- Gaseste solutii optime de desfasurare a transportului si comunica solutiile alese clientuluii;
- Organizeaza intreaga activitatate de transport in cele mai bune conditii, cu respectarea standardelor firmei;
- Va duce la indeplinire orice alte dispozitii primite de la seful sau ierarhic.

Beneficii

Oferim:

- Salariu motivant;
- Ambianta si mediu de lucru placut;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala.
- Alte beneficii in functie de evolutia pe post si rezultate.

Candidatul ideal

- Persoana serioasa, responsabila, in cautarea unui job stabil, dornica de afirmare si dispusa sa se implice complet in proiecte pe termen lung;
- Persoana ambitioasa, motivata de succes, proactiva si dinamica;
- Un spirit bun de planificare si organizare al activitatilor, orientare catre solutii;
- Abilitati de comunicare interpersonala, rezistenta la stres, atentie distributiva si meticulozitate;
- Studii superioare finalizate (de preferat, in domeniul transporturi/logistica), experienta profesionala in transporturi constituie un avantaj;
- Buna cunoastere a limbii engleze (scris/vorbit) mai ales in domeniul transporturilor. Alte limbi straine, constituie un avantaj;
- Abilitati si competente de comunicare directa, scrisa si in mediul online; bune cunostinte de utilizare a calculatorului;
- Acreditari, certificari si cunoasterea legislatiei specifice domeniului , constituie un avantaj;

Cerințe:

- Experienta in domeniul transporturilor minim 1 an;
- Abilitati de comunicare foare bune;
- Orientare catre client;
- Orientare catre business;
- Seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate.