Loc de munca: Consilier Vanzari Junior/Senior - SC Metro Cash&Carry Romania SRL

Date generale Job

Consilier Vanzari Junior/Senior

Data expirarii
2024-01-31 07:20:11
Posturi disponibile
1
Industria
  • Comert / Retail
Nivel carieră
Necalificat
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Descrierea jobului

Obiectivele tale:
• Sa servesti clientii METRO in mod activ, oferind informatii despre produsele si serviciile METRO, ajutand clientii la manipularea produselor astfel incat sa cumpere rapid si usor ceea ce isi doresc;
• Sa asiguri prezenta marfurilor la raft in mod direct, asigura prezenta preturilor langa produse si informarea corecta si completa a clientului despre produsele si serviciile comercializate;
• Sa receptionezi si sa inventariezi stocul de marfa in acord cu legislatia si standardele METRO pentru a avea stocul scriptic egal cu stocul faptic;
• Sa asiguri calitatea, prospetimea si termenul de valabilitate al produselor expuse in zona comerciala si in spatiul de depozitare;
• Sa factureezi si sa incaseazi contravaloarea produselor, conform procedurilor si instructiunilor interne, atunci cand este necesar;

• Sa instruiesti angajati in acord cu procedurile si principiile de afaceri ale companiei si actioneaza pentru mentinerea si cresterea motivatiei in colectiv;
• Să oferi suport colegilor, atunci când este necesar;
• Sa dai dovada de amabilitate şi promptitudine în relaţia cu clienţii;
• Sa asiguri ordinea si curatenia la locul de munca.

Beneficii

Beneficii:
• Salariu competitiv, format din salariu fix, tichete de masă, prime și bonusuri
• Posibilitati reale de dezvoltare a carierei
• Posibilitatea de a lucra în cadrul unei companii multinaţionale

Candidatul ideal

Îţi place să lucrezi în domeniul comerţului?
Îţi doreşti un loc de muncă stabil?
Eşti o persoană corectă, dinamică şi flexibilă?
Ai spirit de iniţiativă?
Iţi place să lucrezi cu clienţii?
Dacă ai raspuns cu DA la întrebările de mai sus, alătura-te echipei noastre !

• Experienta anterioara in comert
• Orientare si deschidere catre clienti
• Responsabilitate si seriozitate
• Dinamism si spirit de initiativa
• Flexibilitate si spirit de echipa
• Excelente abilitati de comunicare
• Cunostinte de operare MS Office