Loc de munca: Specialist Optimizări Procese şi Sisteme de Producţie (Mercedes Productions Systems) - Star Assembly

Specialist Optimizări Procese şi Sisteme de Producţie (Mercedes Productions Systems)

Data expirarii
2019-08-22 12:22:01
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
Disponibil in orasul
  • Sebes
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Descriere

• Organizează şi conduce şedinţele de proiect împreună cu responsabilul de proiect din departamentul care a solicitat cererea de îmbunătăţire;

• Analizează procesul de lucru şi alege metoda optimă de analiză;

• Urmăreşte aplicarea corectă a metodelor de lucru;

• Generează soluţii de îmbunătăţire şi le discută cu echipa, pe baza datelor strânse;

• Oferă sprijin la implementarea soluţiilor şi urmăreşte efectul lor în timp;

• Este interfaţă între echipa de proiect şi centrul de dezvoltare;

• Calculează timpul de lucru şi încărcarea operatorului prin metodele învăţate;

• Urmăreşte ergonomia la locul de muncă.

Calificări

• Studii superioare de natură tehnică;

• Cunoştinţe tehnice (mecanice sau electrice);

• Cunoştinţe de bază în optimizare posturi de lucru şi sisteme de producţie (5S, Lean, etc.);

• Experienţa în linii de producţie (montaj sau prelucrări mecanice) constituie avantaj;

• Experienţă profesională în colaborare cu parteneri interni sau externi;

• Abilităţi de analiză a datelor şi coordonarea unei echipe de proiecte;

• Cunoştinţe foarte bune de operare PC (pachetul Microsoft Office);

• Cunoştinţe bune de limbă engleză.