Loc de munca: Service Team – Tehnician Electrica / Electronica - Solsib Web SRL

Date generale Job

Service Team – Tehnician Electrica / Electronica

Data expirarii
2019-09-28 19:36:58
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
  • Prestari servicii
Disponibil in orasul
  • Munchen
Nivel carieră
Necalificat
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • Pregatirea si asamblarea componentelor electrice, mecanice, hidraulice, pneumatice pentru roboti si masini industriale atat in Germania, cat si in siturile clientului, peste tot in lume (Europa, Asia, USA)
  • Montarea subansamblurilor electromecanice dupa schita
  • Intretinerea si mentenanta echipamentelor asamblate
  • Realizarea de masuratori electrice
  • Montarea si modificarea prototipurilor pentru teste
  • Realizarea testelor de calificare conform planului de testare
  • Determinarea mijloacelor de masura si executarea testelor conform cererilor si procedurilor specifice
  • Testarea, descoperirea si eliminarea erorilor
  • Analiza cererilor pentru testare, stabilirea tipului de teste si estimarea termenului de finalizare
  • Realizarea rapoartelor in urma testelor si validarea acestora
  • Monitorizarea, documentarea si analizarea rezultatelor, pe baza unor reguli prestabilite
  • Tratarea neconformitatilor aparute conform procedurilor aferente
  • Identificarea potentialelor vicii de calitate
  • Instalarea unor echipamente de testare
  • Planificarea si monitorizarea testelor la nivel de produs si componente
  • Oferire de suport pentru ingineri si pentru productie in cazul problemelor tehnice
  • Luarea de decizii in situatii urgente
  • Disponibilitatea pentru deplasari in strainatate minim 80% din timp

Beneficii

  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Salariu si Diurna + Cazare (Hotel categorie minim 3***, mic dejun inclus) la deplasari in tara sau in strainatate
  • Transport la destinatie beneficiar cu avion + masina de inchiriat unde este cazul
  • Job dinamic si mediu de lucru in cadrul unei echipe de specialisti
  • Posibilitatea de a invata si de a se specializa in domeniul Automotive colaborand cu cei mai cunoscuti producatori auto

Candidatul ideal

  • Studii medii sau superioare colegiu tehnic in domeniul electric sau facultate electrica / electronica
  • Bune abilitati in analiza tehnica
  • Minim 2 ani experienta in domeniul electric/ electromecanic;
  • Experienta in utilizarea aparatelor de masura si control (micrometrul, multimetrul, osciloscopul, camera climatica, etc.)
  • Cunostinte IT
  • Experienta cu echipamente de testare
  • Cunostinte bune de limba engleza sau germana;
  • Cunostinte medii de utlizare calculator: Outlook, Word, Excel;
  • Protocoale de comunicare CAN, LIN, Ethernet, FlexRay – constituie avantaj
  • Experienta in lucrul cu motoare electrice – constituie avantaj
  • Abilitati de comunicare si de a lucra in echipa.