Loc de munca: RECEPTIONER - HOTEL RAMADA SIBIU

Date generale Job

RECEPTIONER

Data expirarii
2022-05-31 15:22:46
Posturi disponibile
1
Industria
  • Turism / HoReCa
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Parte a celebrului lanţ hotelier internaţional,care detine in lume 840 de hoteluri in peste 70 tari, Hotel Ramada Sibiu se clasifică la categoria serviciilor de 4 stele. Complexitatea Event Center-ului, spatiile de cazare si restaurantele generoase il plaseaza in topul optiunilor clientilor corporate, dar si al celor care doresc servicii de calitate si sejururi memorabile intr-un cadru modern.

HOTEL RAMADA SIBIU  angajeaza:

                                                   RECEPTIONER

Cerinte minime:

-      Experienta in domeniul hotelier reprezinta un avantaj.

-      Cunoasterea limbii engleze este obligatorie - nivel conversational  (cunoasterea unei alte limbi straine reprezinta un avantaj)

-      Seriozitate, atitudine pozitiva, prezență și ținută agreabilă

-      Responsabilitate, corectitudine, amabilitate si orientare catre client;

-      Receptivitate, abilitati de organizare si comunicare, relationare cu clientii si lucru în echipă;

-      Operativ in rezolvarea sarcinilor transmise de conducerea hotelului;

Atribuţii specifice  / Descrierea jobului

  • preluarea si inregistrarea rezervarilor in sistemul de gestiune hoteliera
  • primirea, inregistrarea si cazarea clientilor
  • intocmirea actelor necesare cazarii clientilor
  • promovarea şi vânzarea serviciilor hotelului
  • atribuții de facturare, încasare, emitere documente fiscale

Beneficii

  • mediu de lucru stabil, plăcut, alături de o echipa profesionista
  • pachet salarial atractiv
  • spor de weekend
  • masa asigurata in timpul programului de lucru

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra si daca vrei să te dezvolți personal şi profesional într-un mediu placut, atunci vino sa ne cunoastem!

Trimite CV-ul pe adresa de e-mail: [email protected]  sau contacteaza-ne, intre orele 09.00 - 17.30,  pe numarul de telefon: 0751.014.715.