Loc de munca: Operator facturare - SC SDL EMERGENCY LOGISTICS SRL

Date generale Job

Operator facturare

Data expirarii
2021-01-25 18:09:58
Posturi disponibile
1
Industria
  • Prestari servicii
  • Transport / Logistica / Import - Export
Disponibil in orasul
  • Bucuresti
Nivel carieră
Necalificat
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

-   Cunostinte de operare in Excel, mai ales de operare cu formule in Excel
-   Notiuni de contabilitate primara referitoarele la principalele documente aferente
unui process de vanzare (facturi, chitante, avize de expeditie, procese verbale etc);
-   Minim studii medii;
-   De preferabil experienta relevanta de lucru intr-un sistem de facturare;
-   Gandire analitica si atentie la detalii;
-   Spirit de echipa, atitudine pozitiva;
-   Atentie foarte mare la detalii

Beneficii

  • 4 ore lucratoare pe zi, care pot si fi cumulate intr-o singura zi lucratoare (una da, una nu)
  • Combustibil decontat

Candidatul ideal

Facturează comenzile primite, conform procedurilor interne si indicatiilor
aferente
Monitorizeaza comenzile in toate stadiile, pana la primirea marfurilor de catre
client;
Tine evidenta facturilor, incasarilor si a intarzierilor la plata;
Proceseaza facturile de la furnizori / deconturile angajatilor și alte documente
conexe în timp util și cu precizie (inregistrare pe circuitul de avizare pentru
plata, centralizare informatii in tabel Excel etc);
Revizuieste și monitorizeaza conformitatea facturilor furnizorilorprocesate la
termenii și în conformitate cu contractele si politica companiei;
Emite si transmite facturile catre Clienti in conformitate cu documentele
primite, cu conditiile si termenele contractuale;
Diverse activitati conexe lunare.

1.Stapaniti limba engleza la nivel cel putin mediu, astfel incat sa va puteti descurca in

comunicarea cu clientii si partenerii nostri din strainatate?

2.Detineti o masina personala pentru a va putea deplasa la birou, dat fiind faptul ca vi
se va deconta combustibilul consumat?

3.Sunteti sigur ca puteti sa va puteti desfasura activitatea in zona de Cargo a
aeroportului Otopeni?