Loc de munca: Manager Productie - CNC Area - Job Partner

Date generale Job

Manager Productie - CNC Area

Data expirarii
2021-03-31 09:50:40
Posturi disponibile
1
Industria
  • Lemn / PVC
  • Masini / Auto
  • Navala / Aeronautica
Disponibil in orasul
  • Avrig
  • Cisnadie
Nivel carieră
Senior-Level (> 5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilitati:

  • coordonarea echipei din productie (operatori CNC) in vederea indeplinirii obiectivelor, standardelor si cerintelor clientilor;
  • scolarizarea angajatilor, stabilirea planurilor de dezvoltare a competentelor si evaluareaa acestora;
  • mentinerea unei atmosfere pozitive si a unei culturi organizationale orientate spre performanta in echipa;
  • planificare productiei si urmarirea realizarii pieselor conform termenelor stabilite;
  • monitorizarea evolutiei productiei in vederea atingerii target-ului planificat;
  • imbunatatirea proceselor si eliminarea timpilor morti din procesul de productie si obtinerea unui cost minim de prelucrare implementand conceptele Lean Manufacturing, Six Sigma;
  • urmarirea si imbunatatirea indicatorilor de performanta;
  • furnizarea diverselor analize si rapoarte privind starea comenzilor aflate in fluxul de productie;
  • imbunatatirea continua a activitatii.

Beneficii

  • tichete de masa;
  • asigurare medicala privata;
  • transport decontat;
  • bonusuri.

Candidatul ideal

Profil candidat:

  • studii superioare in domeniul ingineriei;
  • experienta in coordonarea unei echipe in mediu de productie;
  • experienta in gestionarea proceselor de prelucrari prin aschiere;
  • experienta in planificare comenzilor in productie, a materiei prime necesare si a urmaririi realizarii comenzilor si a indicatorilor de performanta (calitate, timpi, livrari, costuri etc.);
  • experienta in implementarea proceselor de continuous improvement, Lean Manufacturing, Six Sigma;
  • bune abilitati de leadership, autonomie in lucru si capacitatea de a gandii solutii eficiente si de a lua decizii optime;
  • persoana cu atitudine pozitiva in abordarea tuturor situatiilor ivite, care determina celorlalti preluarea aceleiasi atitudini.

*Contact: [email protected]

**https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/