Loc de munca: MANAGER AGENTIE TURISM - XUX INVESTMENT SRL

Date generale Job

MANAGER AGENTIE TURISM

Data expirarii
2020-02-07 20:10:50
Posturi disponibile
1
Industria
  • Prestari servicii
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Managerul de agenţie de turism desfăşoară în principal următoarele activităţi:

  • face previziuni, planifică, organizează şi stabileşte priorităţile econonomice, financiare şi comerciale ale agenţiei de turism;
  • încheie contracte cu partenerii de afaceri;
  • realizează, promovează şi comercializează oferta turistică;
  • exercită control asupra activităţii agenţiei de turism;
  • determină fluxul informaţional în activitatea agenţiei;
  • stabileşte responsabilităţile şi fişa postului pentru fiecare salariat al agenţiei de turism;
  • realizează politica de personal;
  • dezvoltă aptitudini profesionale

Beneficii

Beneficii:

  • calatorii oferite de catre companie
  • cazare si transport asigurate
  • bonusuri in functie de contractele incheiate
  • asigurare de calatorie

Candidatul ideal

Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara

• Experienta relevanta in domeniul turismului
• Titular de brevet de turism (conditie necesara)
• Limba engleza- nivel avansat; cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala constituie un avantaj.
• Bune cunostinte operare PC
• Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale
• Abilitati de comunicare si negociere
• Aptitudini pentru lucrul in echipa
• Experienta in administrarea bugetelor, cunoasterea aspectelor financiare si juridice
• Foarte bune abilitati organizatorice si de comunicare
• O persoana orientata catre client, dinamica si capabila sa lucreze sub presiune pentru a aduce rezultate in timp util.