Loc de munca: Logistician Gestiune Flux (Sibiu) - Job Partner

Date generale Job

Logistician Gestiune Flux (Sibiu)

Data expirarii
2023-04-22 05:53:31
Posturi disponibile
1
Industria
  • Energetica
  • Masini / Auto
  • Navala / Aeronautica
Disponibil in orasul
  • Blaj
  • Sebes
  • Avrig
  • Cisnadie
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • planifici si comanzi piesele pentru productia de serie (vei avea furnizori interni ṣi externi);
  • plasezi comenzile in productie respectand termenul solicitat de client;
  • asiguri lantul de aprovizionare in colaborare stransa cu departamentele de achizitii strategice si productie;
  • supraveghezi si optimizezi stocurile;
  • urmaresti si coordonezi comenzile catre furnizori astfel incat: materialele sa fie disponibile, sa clarifici urgenṭele de livrare, sa avizezi livrarile întarziate, sa monitorizezi livrarile, sa adaptezi eventualele modificari de cantitate si termen;
  • vei implementa actiuni pentru imbunatatirea performantei livrarilor;
  • vei face analize de necesar ṣi vei evalua stocurile.

Beneficii

Candidatul ideal

  • studii superioare tehnice – inginerie;
  • experienta pe un post similar – minim 3 ani in automotive;
  • cunostinte de limba engleza nivel avansat;
  • lb.germana – reprezinta un avantaj
  • aptitudini de comunicare, planificare si organizare;
  • disciplina si atentie la detalii;
  • abilitati de negociere;
  • capacitate de a lua decizii, spirit de initiativa;
  • capacitatea de a face fata provocarilor zilnice intr-un mediu dinamic si antrenant.

Contact: [email protected] / 0741170489

Trimitand cv-ul sunteti de acord cu prelucrarea datelor personale de catre Job Partner in scopul recrutarii.