Loc de munca: Inginer Programator CNC - Job Partner

Date generale Job

Inginer Programator CNC

Data expirarii
2023-04-14 05:53:53
Posturi disponibile
1
Industria
  • Lemn / PVC
  • Masini / Auto
  • Navala / Aeronautica
Disponibil in orasul
  • Ramnicu Valcea
Nivel carieră
Necalificat
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • proiectare subansamble din lemn masiv;
  • concepere  programe pe calculator pentru productie elemente din lemn masiv;
  • implementare programe pe CNC;
  • reglare masini si instalatii aferente;
  • alegere sculele adecvate, asamblare si efectuare prereglare cu aparatura specifică în funcţie de precizia dimensională indicată în documentaţie;
  • verifica in baza instrucţiunilor de lucru abaterile de formă şi realizeaza montajului in asa fel incat elementele de strângere ale dispozitivelor de fixare să nu incomodeze deplasarea sculelor;
  • supervizarea activitatii operatorilor CNC;
  • realizare matrite si urmarirea in timp util a modului de implementare pe CNC a programelor pana la realizarea produsului semifabricat;
  • activitati de urmarire si comandare din timp a pieselor de schimb (freze, scule, etc.) si a  consumabilelor (ulei CNC, vaselina, etc.) pentru CNC-urile din dotarea unitatii.

Beneficii

Candidatul ideal

  • studii superioare tehnice (mecanica);
  • cunostinte avansate de lucru in AutoCAD si/sau SolidWorks;
  • cunostinte bune de limba engleza;
  • permis de conducere categoria B.