Loc de munca: Inginer Proces - Job Partner

Date generale Job

Inginer Proces

Data expirarii
2019-05-21 11:55:07
Posturi disponibile
2
Industria
  • Masini / Auto
  • Navala / Aeronautica
Disponibil in orasul
  • Sebes
  • Medias
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • elaboreaza, dezvolta si implementeaza procesele de prelucrare, asamblare si montaj atat pentru produsele existe in fabrica, cat si pentru cele noi;
  • stabileste etapele de implementare in productie a produselor noi;
  • participa la realizarea analizelor FMEA, realizeaza diagrame de flux, stabileste layout;
  • defineste proceduri, instructiuni de lucru pentru fiecare operatie in parte;
  • propunerea solutii tehnice in vederea optimizarii procesului de productie, a tehnologiei de fabricatie si a calitatii produselor;
  • genereaza si implementeaza actiuni de reducere a: timpilor de fabricatie,  ratei rebuturilor si implicit a costurilor;
  • participa la elaborarea caietelor de sarcini aferente utilajelor ce urmeaza a fi achizitionate
  • ofera suport tehnic colegilor din celelalte departamente.

Beneficii

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala privata;
  • Prime.

Candidatul ideal

  • studii superioare in domeniul ingineriei (avantaj – TCM, mecanica);
  • minim 2 ani experienta anterioara pe o pozitie similara – industria automotive;
  • experienta in realizarea analizelor FMEA, a stabilirii fluxului de proces, a layout-ului;
  • cunostinte solide privind planificarea si dezvoltarea proceselor de prelucrari mecanice, asamblare si montaj;
  • cunostinte de proiectare – CAD;
  • cunostinte de utilizare SAP - avantaj;
  • cunostinte de limba engleza la nivel avansat (avantaj limba germana);
  • persoana foarte bine organizata si cu focus pe respectarea termenelor limita;
  • orientare catre calitate si inovare continua;
  • abilitati excelente de comunicare in echipa.