Loc de munca: Inginer Proces - Sibiu - Job Partner

Date generale Job

Inginer Proces - Sibiu

Data expirarii
2020-03-18 13:58:37
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
  • Navala / Aeronautica
  • Textila
Disponibil in orasul
  • Cisnadie
  • Ocna Sibiului
  • Sibiu
  • Talmaciu
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • participa la implementare si dezvoltarea proiectelor noi in fabrica;
  • defineste, dezvolta si implementeaza procese de prelucrare, asamblare si montaj pentru produse noi sau existente;
  • intocmeste caiete de sarcini si propune activ implementarea de noi tehnologii de proces;
  • participa la pre-acceptanta si acceptanta finala a echipamentelor;
  • se ocupa de managementul modificarilor privind procesele de productie ECR/ECN;
  • participa la realizarea FMEA, layout, diagrame de flux;
  • intocmeste instructiunile de lucru;
  • stabileste parametrii de proces pentru productia de serie;
  • implementeaza metode noi de lucru;
  • analizeaza evolutia proceselor si performanta acestora;
  • stabileste si pune in aplicare masuri pentru remedierea erorilor, cat si pentru monitorizarea procesului;
  • ofera consultanta tehnica echipei din productie.

Beneficii

Candidatul ideal

    • studii superioare in domeniul ingineriei;
    • experienta in industria automotive;
    • experienta tehnica privind planificarea proceselor de prelucrare, asamblare si montaj;
    • experienta in realizarea FMEA, a fluxului de proces, a layout-ului, TPM;
    • cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
    • cunostinte SAP, CAD;
    • capacitatea de a interveni rapid si spontan in rezolvarea problemelor;
    • proactivitate si deschidere catre nou;
    • bune abilitati de comunicare si deschidere pentru munca in echipa.

    *Contact: [email protected] sau 0741170489

    **https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/