Loc de munca: Inginer Electronist Calitate - Job Partner

Date generale Job

Inginer Electronist Calitate

Data expirarii
2019-04-30 13:15:33
Posturi disponibile
2
Industria
  • Masini / Auto
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilitati:

  • efectueaza analizele de neconformitate ale pieselor electronice;
  • implementeaza actiuni corective pentru solutionarea neconformitatilor pieselor electronice;
  • intocmeste analizele statistice prevazute în documentele sistemului de asigurare a calitatii;
  • planifica din punct de vedere calitativ procesele de productie ale reperelor electronice;
  • intocmeste analize FMEA, PPAP, APQP, planuri de control, instructiuni de control, rapoarte 8D, analize de calitate;
  • verifica /aproba planurile de verificari la receptia materiilor;
  • asigura managementul furnizorilor automotive (reclamatii calitative, audituri proces si produs, omologari repere noi);
  • participa, efectueaza si documenteaza auditurile conform competentelor obtinute.

Beneficii

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Prime de sarbatori;
  • Decontare transport;
  • Training-uri de specialitate.

Candidatul ideal

Profil candidat:

  • studii superioare in inginerie electronica;
  • experienta in domeniul calitatii in industria automotive;
  • foarte bune cunostinte de IATF 16949, FMEA, Control plan, Raport 8D, SPC/MSA;
  • foarte bune cunostinte de electronica - criteriu eliminatoriu;
  • bune cunostinte de operare Microsoft Office – Excel;
  • foarte bune cunostinte de limba engleza;
  • atentie la detalii, implicare, proactivitate, analiza si sinteza.
  • Contact: [email protected] / 0741170489

    *https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/