Loc de munca: Inginer Electromecanic - Scandia Food

Date generale Job

Inginer Electromecanic

Data expirarii
2019-05-01 06:37:19
Posturi disponibile
1
Industria
  • Alimentara
  • Masini / Auto
Disponibil in orasul
  • Sibiu
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Nespecificat
Tipul jobului
Full time

Descrierea postului

Se asigura ca echipamentele si instalatiile sa fie utilizate corespunzator din punct de vedere electric si mecanic, in conformitate cu instructiunile primite de la producatori;
Asigura implementarea inovatiilor tehnice provenite din proiectele fabricii;
Participa la intocmirea planurilor de intretinere pentu echipamentele din fabrica;
Participa la intocmirea instructiunilor de lucru specifice departamentului, in conformitate cu standardele si politicile companiei;
Asigura instruirea personalului productiv de modul in care trebuie operate masinile din fabrica;
Executa lucrari de intretinere planificata;
Comunica sefului de compartiment, necesarul de piese de schimb, in vederea emiterii comenzilor de aprovizionare;
Participa impreuna cu departamentul Asigurarea Calitatii la dezvoltarea si implementarea sistemelor de calitate IFS, BRC, HACCP;
Executa lucrari in vederea implementarii unor noi tehnologii sau imbunatatiri ale tehnologiei existente pentru cresterea eficientei;
Mentine legatura cu furnizorii de echipamente pentru piese de schimb;
Raspunde de sistemul de evaluare a personalului din subordine, stabileste programe pentru imbunatatirea cunostintelor angajatilor, raspunde de gradul de motivarea a angajatilor din subordine.

Beneficii

Salariu atractiv

Bonus lunar

Transport

Tichete de masa

Training-uri

Candidatul ideal

Absolvent Facultate de Inginerie, profil: ELECTROMECANIC, MASINI-UNELTE;
Operare PC: MS Office avansat;
Cunostinte limba engleza mediu;
Orientare catre rezultat, atitudine pozitiva, de relationare si comunicare, lucru in echipa, inovatie, project management;
Disponibilitate pentru program in doua schimburi;

Parteneri Media