Loc de munca: INGINER DE PROCES - KENDRION AUTOMOTIVE (SIBIU) SRL

Date generale Job

INGINER DE PROCES

Data expirarii
2019-06-12 09:22:02
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
Nivel carieră
Senior-Level (> 5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
  • Germană
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilitatile postului:

  • Optimizarea tuturor proceselor mecanice de asamblare si montaj pentru produsele de serie
  • Realizarea, definirea proceselor si operatiilor pentru procesele aferente proiectelor noi
  • Monitorizeaza, masoara si controleaza procesele de care raspunde
  • Optimizarea layout-urilor
  • Participa la intocmirea caietelor de sarcini
  • Ofera asistenta si sprijin pentru instalarea noilor linii de productie
  • Ofera suport tehnic in productie, in fazele de NPI
  • Participa la luarea masurilor privind inlaturarea neconformitatilor de produs/proces
  • Promoveaza masuri de imbunatatire continua a procesului de productie
  • Evalueaza riscurile si pune in aplicare planuri de control pentru mentinerea procesului in limitele stabilite; ia masuri in cazul deviatiilor aparute
  • Intocmeste dosare tehnice pentru toate echipamentele si posturile de lucru
  • Intocmeste instructiuni de lucru si montaj aferente operatiilor de asamblare
  • Gestionează activ ṣi optimizează utilizarea resurselor aferente proiectelor
  • Colaboreaza strâns cu coordonatorii din departamentele tehnic/productie/calitate/achizitii  pentru soluṭionarea posibilelor impedimente tehnice în implementarea proiectelor.
  • Organizeaza ergonomia locurilor de munca
  • Intocmire instructiuni :
  • IL  (instructiuni de lucru)
  • PLV (plan de lucru si verificare)
  • PVIT (proces verbal de interventie tehnica)
  • Intocmirea listei pieselor de schimb
  • Cunostinte in domeniul electric/pneumatic
  • Intocmirea planificarii mentenantei (preventiva si predictiva)

Beneficii

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice(electromecanica, mecanică, mecatronică,etc.)
  • Experienta relevanta in transferul si dezvoltarea produselor noi
  • Experienta in dezvoltarea proceselor mecanice de asamblare si montaj
  • Experienta de minim 5 ani intr-o pozitie similară (in domeniul automotive)
  • Experienta in managementul de proiect
  • Experienta in FMEA; Control Plan; intocmirea PPAP-ului
  • Cunoasterea metodologiilor specifice calităṭii (ex. APQP, FMEA, 8D, 5Why, VDA 6.3, MSA, SPC, Problem solving)
  • Cunostinte de operare PC : Ms Office
  • Cunostinte de germana i engleza la nivel mediu/avansat
  • Cunostinte de desen tehnic