Loc de munca: INGINER CHIMIST - Caucho Metal Productos

Date generale Job

INGINER CHIMIST

Data expirarii
2020-02-03 13:24:52
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
Disponibil in orasul
  • Selimbar
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Nespecificat
Tipul jobului
Full time

Descrierea postului

• Urmarirea proceselor chimice din productie - linie fosfatare , statie de tratare ; Contact direct cu furnizorul de tehnologie/produse linie de fosfatare;
• Definirea proceselor tehnologice si parametrilor de lucru pentru produsele noi;
• Definirea /actualizarea documentatie – linie fosfatare / statie de tratare – (Instructiuni de lucru / plan de control)
• Efectuarea testelor/analizelor in faza de receptie – materie prima: cauciuc – in baza specificatiilor stabilite de catre laboratorul central. Legatura directa cu laboratorul central si cu furnizorul de materie prima.
• Gestionarea reclamatiilor catre furnizorii de guma/cauciuc – neconformitati detectate in faza de receptie sau mai tarziu – in faza de productie sau chiar de la client.
• Analizarea si interpretarea informatilor privind neconformitatile detectate in productie – legate de linia de fosfatare – intern si materia prima – guma – primita de la furnizor;
• Colaboreaza cu reprezentantii celorlalte departamente, pentru a asigura calitatea si cantitatea produselor.

Beneficii

• Salariu motivant;
• Tichete de masa;
• Transport;
• Al 13-lea salariu.
• Dezvoltare in cariera

Candidatul ideal

• Studii superioare tehnice in domeniul chimiei;
• Cunostinte de limba engleza;
• Cunostinte de limba spaniola reprezinta avantaj;
• Experienta in utilizarea pachetului MS Office;
• Capacitate buna de organizare, abilitati de relationare.
• Cunostinte de baza – chimie industriala, desen tehnic;
• Experienta in domeniu reprezinta avantaj.

Parteneri Media