Loc de munca: Inginer Calitate - Job Partner

Date generale Job

Inginer Calitate

Data expirarii
2019-05-21 11:52:14
Posturi disponibile
2
Industria
  • Masini / Auto
Disponibil in orasul
  • Alba Iulia
  • Hunedoara
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
  • Germană
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilitati:

  • intocmeste documentatia specifica activitatii de audit conform standardelor implementate in cadrul companiei;
  • analizeaza si apreciaza conformitatea proceselor si a produselor, optimizeaza Sistemul de Management al Calitatii;
  • intocmeste procedurile si instructiunile de control;
  • organizeaza activitatea de control a proceselor, a produselor, cat si a documentelor;
  • efectuarea auditurilor interne;
  • ia decizii referitoare la produsele neconforme de la furnizori, cat si a celor rezultate din procesul intern de fabricatie;
  • solutioneaza problemele de calitate din fluxul de productie;
  • implementeaza actiuni corective si urmareste ca personalul sa fie constant si corect instruit privind cerintele de calitate;
  • aplică procedurile definite in Manualul de Calitate.

Beneficii

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Prime;
  • Abonament servicii medicale private.

Candidatul ideal

  • studii superioare in domeniul ingineriei (mecanica, TCM, electromecanica, inginerie economica in domeniul mecanic);
  • 3 ani experienta in domeniul calitatii, in automotive;
  • experienta in lucrul cu standardele si instrumentele de calitate: ISO 9001, IATF 16949, FMEA, 8D, PPAP, Control Plan;
  • bune cunostinte privind managementul calitatii si mediului;
  • foarte bune cunostinte de limba engleza scris si vorbit;
  • bune cunostinte de operare Microsoft Office;
  • certificarea de auditor intern – constituie avantaj;
  • excelente abilitati de comunicare, organizare si analiza;
  • capacitatea de a lucra autonom si de a lua decizii.

*Contact: [email protected] / 0741170489

*https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/