Loc de munca: Inginer Calitate (studii electronica) - Job Partner

Date generale Job

Inginer Calitate (studii electronica)

Data expirarii
2018-12-10 13:37:32
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
Disponibil in orasul
  • Sibiu
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Nespecificat
Tipul jobului
Full time

Descrierea postului

Responsabilitati:

  • asigura managementul furnizorilor privind reclamatiile, auditurile de proces/produs, omologarile de repere noi;
  • verifica si aproba planurile de verificari la receptia materiilor prime;
  • intocmeste planificarea calitativa a proceselor (analize FMEA, Planuri de Control, instructiuni de control, PPAP, APQP) si gestioneaza implementarea si mentinerea acestora;
  • analizeaza, solutioneaza si documenteaza neconformitatile identificate;
  • gestioneaza reclamatiile venite de la clienti (intocmeste rapoartele 8D);
  • intocmeste analizele statistice de calitate;
  • efectueaza, documenteaza auditurile si implementeaza actiunile corective in urma acestora.

Beneficii

  • tichete de masa
  • prime sarbatori
  • pachet servicii medicale
  • plan de training

Candidatul ideal

Profil candidat:

  • studii superioare in inginerie electronica;
  • 3 ani experienta in domeniul calitatii in industria automotive;
  • foarte bune cunostinte de IATF 16949, FMEA, Control plan, Raport 8D, SPC/MSA;
  • foarte bune cunostinte de electronica si/sau electrotehnica;
  • bune cunostinte de operare Microsoft Office – Excel;
  • foarte bune cunostinte de limba engleza, limba germana constituie un avantaj.
  • atentie la detalii, implicare, proactivitate, analiza si sinteza.

Contact: [email protected] / 0741170489

*https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/

Parteneri Media