Loc de munca: Inginer Calitate - Sibiu - Job Partner

Date generale Job

Inginer Calitate - Sibiu

Data expirarii
2020-02-06 10:33:38
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
  • Navala / Aeronautica
  • Textila
Disponibil in orasul
  • Craiova
  • Slatina
  • Sibiu
  • Dragasani
  • Ramnicu Valcea
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Nespecificat
Tipul jobului
Full time

Descrierea postului

Responsabilitati:

  • gestionarea aspectelor legate de calitate in contact direct cu clientii – automotive;
  • coordonarea solutionarii reclamatiilor;
  • intocmirea analizelor si urmarirea implementarii masurilor preventive si corective pentru cresterea calitatii pieselor;
  • folosirea instrumentelor de analiza utilizate in industria automotive;
  • coordonarea elaborarii rapoartelor 8D;
  • urmarirea respectarii standardelor de calitate si a cerintelor clientilor in productie;
  • intocmirea rapoartelor si analizelor specifice, urmarind atent indicatorii de calitate;
  • gestionarea produselor blocate datorate problemelor de calitate, inclusiv in sistemul ERP;
  • participarea la auditurile de la clienti, de produs, de proces si de recertificare.

Beneficii

  • tichete de masa;
  • prime si bonusuri;
  • training-uri de specialitate;
  • asigurare medicala privata;
  • decontare abonament Tursib;
  • cafea, apa ceai.

Candidatul ideal

Profil candidat:

  • studii superioare in domeniul ingineriei;
  • experienta in utilizarea instrumentelor specifice de calitate (FMEA, SPC, MSA, PPAP, APQP, 5 why, 8D, Control Plan, Pareto, Ishikawa) si buna cunoastere a standardelor de calitate (IATF 16949, ISO 9001);
  • bune cunostinte de operare Microsoft Office (Excel), SAP;
  • foarte bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit);
  • persoana pozitiva, capabila sa lucreze independent si proactiv;
  • capacitatea de a interveni rapid si spontan in rezolvarea problemelor;
  • orientare catre client si identificarea solutiilor.
  • *Contact: [email protected] / 0741170489

    *https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/

Parteneri Media