Loc de munca: Economist - HOTEL RAMADA SIBIU

Date generale Job

Economist

Data expirarii
2021-11-25 07:54:13
Posturi disponibile
1
Industria
  • Turism / HoReCa
Nivel carieră
Senior-Level (> 5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • Parte a celebrului lanţ hotelier internaţional,care detine in lume 840 de hoteluri in peste 70 tari, Hotel Ramada Sibiu se clasifică la categoria serviciilor de 4 stele. Complexitatea Event Center-ului, spatiile de cazare si restaurantele generoase il plaseaza in topul optiunilor clientilor corporate, dar si al celor care doresc servicii de calitate si sejururi memorabile intr-un cadru modern.

    Suntem în căutare de coleg(a) pe postul de ECONOMIST.

    Cerinte minime:

    - Experienta minima de 3 ani (experienta in domeniul horeca reprezinta un avantaj)
    - Seriozitate si atitudine pozitiva;
    - Responsabilitate si corectitudine;
    - Receptivitate, bun organizator si dispus sa lucreze in echipa;
    - Abilitati de organizare si comunicare;
    - Operativ in rezolvarea sarcinilor transmise de conducerea hotelului;

    Atribuţii specifice
    1) Ţine evidenţa contabilă, sintetică şi analitica a bunurilor de natura stocurilor, obiectelor de inventar, mijloacelor fixe;
    2) Intocmirea nir-urilor si a bonurilor de consum;
    3) Întocmeşte documentele pentru efectuarea plăţilor din conturile deschise la băncile comerciale;
    4) Întocmeşte facturi către diferiţi clienţi ;
    5) Tine evidenţa mijloacelor fixe şi obiectelor de inventar pe categorii şi centre de cost ( intrarea pe baza facturilor, înregistrarea în calculator şi ieşirea din magazie pe baza bonului de consum / transfer ) ;
    6) Ţine evidenţa garanţiilor gestionarilor;
    7) Intocmirea rapoartelor financiare cerute de superiori;
    8) Înregistrează în contabilitate operaţiunile efectuate prin casieria societatii;
    9) Ţine evidenţa analitică a încasării veniturilor respectiv a plăţilor efectuate potrivit prevederilor contractelor încheiate de institutii cu terţi, persoane fizice sau juridice ;
    10) Participă la elaborarea situaţiilor financiare;
    11) Participă la elaborarea raportului pe baza de analiza de bilanţ ( anexe la bilanţ );
    12) Participă la inventarierea anuala a patrimoniului societatii;
    13) Întocmeşte alte sarcini trasate de şeful compartimentului;

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv
    Masa asigurata in timpul programului de lucru
    Mediu de lucru placut

    Daca vrei sa faci parte din echipa noastra si daca vrei să te dezvolți personal şi profesional într-un mediu placut, atunci vino sa ne cunoastem!

    Trimite CV-ul pe adresa de e-mail: [E-mail ascuns] sau contacteaza-ne, intre orele 09.00 - 17.30, pe numarul de telefon: 0751.014.715.

  • Inregistreaza in contabilitate facturile de cheltuieli pe centrii de cost;
  • Inregistreaza in contabilitate deconturile de cheltuieli;
  • Verifica si inregistreaza in contabilitate scaderea de gestiune ;
  • Participa la verificarea in contabilitate a inventarierii patrimoniului societatii ;
  • Verifica corectitudinea intocmirii NIR-urilor ;
  • Verificarea soldurilor conturilor ;
  • Intocmeste situatia avansurilor de trezorzrie.
  • Intocmeste diverse situatii pentru banci si la cererea Directorulului companiei.
  • MENTINE LEGATURA CU ADM. FINANCIARA PTR. REGLAREA FISEI.

Beneficii

  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Masa asigurata in timpul programului de lucru;

Candidatul ideal

  • Absolvent/Absolventa de studii economice
  • Experienta relevanta minim 3 ani in domeniul financiar/contabil
  • Cunostinte de Limba engleza (germana, contituie un avantaj)
  • Bune competente de comunicare si intelegere a termenilor tehnici
  • Metoda organizata si structurata de lucru
  • Cunostinte bune MS Office