Loc de munca: Disponent - WITTENSTEIN SRL

Date generale Job

Disponent

Data expirarii
2020-08-15 09:46:20
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
Disponibil in orasul
  • Sura Mica
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
  • Germană
Oferta salariala
Nespecificat
Tipul jobului
Full time

Descrierea postului

Menținerea permanenta a legăturii cu furnizorii pentru aspecte legate de achiziționarea portofoliului de componente;
Realizarea comenzilor de producție si aprovizionare;
Procesarea comenzilor de producție;
Urmărirea livrărilor pentru comenzi interne si externe;
Controlul producției si al achizițiilor publice si evaluarea cifrelor cheie;
Crearea/urmărirea comenzilor de producție pentru produsele fabricate In-House;
Suport la optimizarea producției;
Cooperarea si menținerea contactului cu firma mama;
Activități generale de susținere a procesului de producție.

Beneficii

Un loc de munca într-o companie moderna si inovativa, cu un mare potențial de creștere;
Un salariu atractiv si multe beneficii sociale;
Tichete de masa;
Decont transport;
Plata atractiva a orelor suplimentare;
Bonus de Craciun si Paste;
Sprijin la relocare si alte beneficii sociale pentru sănătate.

Candidatul ideal

Aveți o experiența de minim 6 luni în domeniul achizițiilor, in planificarea si urmărirea producției, materiale necesare producției;
Sunteți un bun cunoscător al limbii Germane si/sau Engleze;
Sunteți absolvent al unei forme superioare de învățământ, de preferat studii economice si/sau inginerie;
Aveți cunoștințe de operare in programul integrat SAP;
Puteți utiliza în mod eficient programele Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
Aveți talent organizatoric;
Aveți o atitudine deschisă pentru învățarea şi efectuarea diverselor sarcini de muncă;
Va asumați responsabilitatea pentru munca dumneavoastră si va implicați in realizarea obiectivelor.

Parteneri Media