Loc de munca: Coordonator Mentenanta Sibiu | Jobpartner - Job Partner

Date generale Job

Coordonator Mentenanta Sibiu | Jobpartner

Data expirarii
2019-05-23 11:07:05
Posturi disponibile
1
Industria
  • Lemn / PVC
  • Masini / Auto
  • Navala / Aeronautica
Disponibil in orasul
  • Sibiu
Nivel carieră
Senior-Level (> 5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Nespecificat
Tipul jobului
Full time

Descrierea postului

Coordonator Mentenanta Sibiu

Responsabilitati Coordonator Mentenanta:

  • Planifica, organizeaza si coordoneaza operatiunile de mentenanta din fabrica;
  • Analizeaza si interpreteaza indicatorii de performanta ai operatiunilor de productie si mentenenta;
  • Participa la procesul de intocmire al bugetului anual de cheltuieli;
  • Intocmeste si transmite catre management planul de mentenanta spre aprobare;
  • Propune si implementeaza concepte moderne de mentenanta preventiva/predictiva, inovatii in cadrul fabricii;
  • Configureaza si utilizeaza orice sistem informatic de management al mentenantei;
  • Utilizeaza Sistemul de Control al Productiei si analizeaza indicatorii specifici de mentenanta in cadrul analizei OEE;
  • Stabileste necesarul de piese de schimb si monitorizeaza stocurile aferente si echipamentele;
  • Interactioneaza cu furnizorii de echipamente pentru a preveni si rezolva probleme comune in scopul imbunatatirii conditiilor echipamentelor.
  • Intreprinde masuri corective imediate pentru remedierea defectelor constatate si face recomandari de crestere a eficientei proceselor;
  • Dezvolta si imbunatateste procedurile de mentenanta, documentatiile tehnice, instructiunile de lucru;
  • Desfasoara activitatile de management al echipei din subordine (mecanic, electrician, matriter, electronist);
  • Sprijina, impreuna cu Directorul Fabrici si cu Seful de Operatiuni, procesul de trecere de la dezvoltarea de produs la productia efectiva.

Beneficii

Candidatul ideal

Profil candidat:

  • studii superioare – profil tehnic;
  • minim 5 ani experienta in activitati de mentenanta in productie;
  • minim 1 an experienta in coordonarea unei echipe;
  • experienta in utilizarea unor aplicatii dedicate de mentenanta;
  • bune cunostinte de mecanicas, electrica, electronica, automatizari industriale;
  • bune cunostinte de operare Microsoft Office;
  • bune cunostinte de limba engleza, limba germana constitue un atuu;
  • bune abilitati de planificare si organizare.

Parteneri Media