Loc de munca: Bucatar (M/F) - SC Total Select INC SRL

Date generale Job

Bucatar (M/F)

Data expirarii
2018-12-27 10:00:00
Posturi disponibile
1
Industria
  • Alimentara
  • Prestari servicii
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • sa pregateasca meniul;
  • sa comande, sa testeze, sa receptioneze si sa depoziteze ingredientele alimentare;
  • sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele si formulele date (care includ calcularea cantitatiilor necesare de materiale specifice pentru restaurant;
  • pregatirea mai multor feluri de mancare in acelasi timp, in functie si in ordinea comenzilor;
  • sa aranjeze si sa decoreze mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat.;
  • sa pregateasca si sa aranjeze mancarea pentru diete speciale;
  • sa coopereze la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;
  • indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.

Beneficii

  • Salariu motivant
  • Program de lucru flexibil

Candidatul ideal

  • specializare in domeniul gastronomic;
  • experienta relevanta in domeniu;
  • creativitate in gastronomie;
  • bun conducator cu un dezvoltat spirit de echipa;
  • persoana dinamica, abila, sociabila;
  • fie comunicativa, amabila si energica;
  • persoana care inspira incredere.