Loc de munca: Asistent(ă) Medical(ă). - Synagogen-Gemeinde Koln

Date generale Job

Asistent(ă) Medical(ă).

Data expirarii
2022-03-26 20:39:05
Posturi disponibile
3
Industria
  • Prestari servicii
Disponibil in orasul
  • Koln
Nivel carieră
Necalificat
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Căminul pentru vârstnici al comunității Sinagogii din Köln are o capacitate de îngrijire pentru 71 de rezidenți și este integrat într-un centru social cu grădiniță, școală primară, administrație și serviciu social. Personalul și conducerea pun foarte mult accent pe îngrijirea celor vârstnici, oferindu-le astfel un cămin cu o combinație reușită de îngrijire, atenție și caritate evreiască.

Pentru completarea echipei noastre de asistenți căutăm, cât mai urgent, asistent(ă) medical(ă).

  • Ajutorarea persoanelor vârstnice în rutina zilnică, mai ales la hrană și igiena personală,
  • Administrarea tratamentului și a recomandărilor terapeutice, conform indicațiilor medicului,
  • Susținerea vârstnicilor cu privire la respectarea tradițiilor și a religiei evreiești, dar și a culturii rusești;
  • Planificarea, desfășurarea și documentarea activităților de îngrijire,
  • Menținerea relației cu rudele, medicii și terapeuții persoanei aflată în îngrijire.

Beneficii

  • Ofertă financiară atractivă, bazată pe performanță;
  • Subvenție pentru mijloacele de transport în comun;
  • Suport pentru relocare/asigurare cazare;
  • Un loc de muncă interesant, variat și exigent profesional,
  • Program de lucru flexibil (mai multe variante de program);
  • Posibilitate de perfecționare și continuare a instruirii.

Candidatul ideal

  • Calificare profesională ca asistent (ă) medical(ă) sau în îngrijirea persoanelor vârstnice/ se acceptă si cunoscători de limba germană nivel mediu-avansat care nu au calificare, dar care doresc să facă specializarea (cursurile) in Germania, cu ajutorul angajatorului;
  • Experiența în domeniu reprezintă un avantaj, dar nu este obligatorie/ se acceptă și proaspăt absolvenți;
  • Dorința de a lucra independent și responsabil;
  • Persoană motivată, implicată și cu spirit de echipă,
  • Interes în a învăța despre tradiția și religia evreiască;
  • Cunoștințe de limba germană (min. B1)
  • Cunoașterea limbii ruse reprezintă un avantaj;

Este ceea ce vă doriți? Atunci vă așteptăm cu nerăbdare întrebările și CV-urile la:

Romania:                                                                               Germania:

tel: + 40 731 764 743
email:  [email protected]                                               email: [email protected]

Bucurați-vă de un serviciu satisfăcător – noi ne bucurăm să vă cunoaștem!