Loc de munca: Asistent/a în îngrijirea persoanelor în vârstă - Caro Unternehmensberatung

Date generale Job

Asistent/a în îngrijirea persoanelor în vârstă

Data expirarii
2022-01-15 17:43:32
Posturi disponibile
10
Industria
  • Medicina / Sanatate
Disponibil in orasul
  • Munchen
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
  • Germană
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilități

Multe activitati de îngrijire nu necesită o educație medicală aprofundată. Solicităm următoarele de la asistenții în ingrijirea persoanelor în vârstă: În calitate de asistenți ai experților recunoscuți în îngrijirea persoanelor în vârstă veți avea grijă de persoanele din partea clienților noștri și le asigurați o viață demnă și pe cât posibil independentă. Iar oportunitățile dumneavoastră de angajare sunt bune, întrucât atât noi, cât și cei care locuiesc cu noi, au nevoie în permanență de o mână de ajutor.

Profilul dumneavoastră:

- Îi ajutati pe asistenții noștri specializași recunoscuși în munca lor zilnică

- Îi însoțiți și îi îngrijiți pe cei care au nevoie de îngrijire în viața de zi cu zi

- Aveți grijă de igiena lor corporală sau îi ajutați în acest sens

- Serviți mesele, îi ajutați la îmbrăcat și dezbrăcat

- De asemenea, preluați și sarcini legate de curățenie

Beneficii

Ce oferim noi:

Experiență practică

Avantajul acestei profesii: nu aveți nevoie de o pregătire profesională finalizată, ci aveți posibilitatea de a vă face imediat utili. În cazul în care sunteți începători și nu aveți încă experiență în ceea ce privește îngrijirea, veți fi inițiați de către colegii dumneavoastră calificați, în timpul lucrului, și astfel veți învăța toate trucurile importante.

Persoana de contact - Frank Bogana

E-Mail: [email protected]

Telefonnummer: 089 122237800

Candidatul ideal

De ce aveți nevoie pentru a aplica:

- Motivație de a ajuta persoanele care necesită îngrijire

- De preferat să aveți experiență de lucru în domeniul îngrijirii persoanelor bolnave sau a celor vârstnice

- Plăcere de a lucra cu persoane vârstnice

- Să fiți o persoană prietenoasă, echilibrată și să dați dovadă de răbdare

- Să aveți abilitatea de a lucra în echipă