Loc de munca: Asistent medical - Caro Unternehmensberatung

Date generale Job

Asistent medical

Data expirarii
2022-01-08 17:43:32
Posturi disponibile
10
Industria
  • Medicina / Sanatate
Disponibil in orasul
  • Munchen
Nivel carieră
Necalificat
Limbi straine
  • Engleză
  • Germană
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilități

Ca și asistent medical pentru saloanele conservative cu paturi, sunteți responsabil pentru planificarea, executarea și evaluarea intervențiilor de îngrijire medicală. Organizarea și coordonarea independentă a muncii din domeniul îngrijirii medicale, precum și documentarea amplă a informațiilor despre pacient, fac de asemenea parte din sarcinile dumneavoastră. Inițierea practicanților, a personalui care oferă asistență și ajutor, participarea la vizite și implicarea în activitățile echipei terapeutice vă aduce multă bucurie.

Beneficii

Noi oferim:

Un contract de muncă pe perioadă nedeterminată cu o remunerație conform contractului colectiv al Asociatiei Spitalelor și Serviciilor Medicale din Germania, inclusiv o primă anuală specială, precum și o altă primă conform sistemului nostru de remunerație orientat spre performanță.

Desigur, oferim o instruire specifică și calificată într-un mediu interesant și diversificat, în cadrul unei echipe motivate și eficiente. După perioada de inițiere vă așteaptă o ofertă largă de cursuri de instruire, în funcție de sarcinile trasate.

Persoana contact - Frank Bogana

E-Mail: [email protected]

Număr de telefon: 089 122237800

Candidatul ideal

Profilul candidatului

- O educație finalizată ca și asistent medical

- Angajament, abilitate de a lucra în echipă și abilități de integrare

- Deschidere față de noile reglementări în domeniul îngrijirii medicale și modificările organizaționale

- Competențe tehnice și sociale solide

- Cunoștințe PC