Loc de munca: Agent Vanzari materiale de constructii - AMBIENT

Date generale Job

Agent Vanzari materiale de constructii

Data expirarii
2021-08-18 08:16:34
Posturi disponibile
2
Industria
  • Constructii
Disponibil in orasul
  • Brasov
  • Cluj-Napoca
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

  • Prospecteaza in permanenta piata de constructii din zona alocata, atat din persectiva concurentei cat si din perspectiva potentialilor clienti;
  • Vaneaza in permanenta clienti noi, mentine si dezvolta clientii din portofoliul propriu de materiale de constructii;
  • Contacteaza potentialii clienti, stabileste intalniri, construieste, prezinta si negociază oferta adaptata nevoilor identificate, urmarind livrarea comenzilor si incasarea platilor;
  • Intocmeste rapoarte de vanzari periodice.

Beneficii

  1. Excelent pachet salarial si de beneficii;
  2. Bonusuri din vanzari conform KPI actuali (vanzari si incasari pentru materialele de constructii si finisaje vandute);
  3. Achizitii din companie si parteneri la preturi preferentiale, zile suplimentare de concediu, prime ocazionale, alte beneficii
  4. Autoturism si telefon de serviciu;
  5. Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;
  6. Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie serioasa, solida si de succes;
  7. Plan individual de dezvoltare, plan de cariera si cursuri de dezvoltare profesionala platite de companie;
  8. Se perfectioneaza in mod continuu atat din punct de vedere al cunostintelor tehnice cat si al abilitatilor de vanzari pentru a se putea mentine la standardele de performanta impuse de catre companie.

Candidatul ideal

  • Un profesionist ca agent vanzari, cu foarte bune cunostinte tehnice, entuziast, activ şi persuasiv;
  • Studii tehnice universitare (constructii, instalatii, politehnica);
  • Experienta comerciala ca agent vanzari  sau in achizitii de minimum 3 ani in domeniul materialelor de constructii, finisaje, ceramică, invelitori;
  • O foarte buna cunoastere din punct de vedere tehnic si comercial a domeniilor materialelor de constructii, finisajelor si instalatiilor;
  • Experienta in vanzari consultative;
  • Excelente abilitati comunicare, relationare si negociere;
  • Portofoliul propriu de clienti reprezinta un avantaj major;
  • Cunostinte solide de MS Office: Word, Excel, Outlook, documentare si comunicare in mediul internet;
  • Permis conducere cat. B.