Loc de munca: SUDORI MIG MAG - SC DEWULF SRL

Date generale Job

SUDORI MIG MAG

Data expirarii
2024-01-04 12:31:56
Posturi disponibile
4
Industria
  • Masini / Auto
Disponibil in orasul
  • Brasov
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Nu este necesar
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilităţi:

- Identifică, verifică şi utilizează SDV-urile şi echipamentele, în vederea realizării de îmbinări sudate, în funcţie de procedeul de sudură ales şi specificaţiile tehnologiei de sudare
- Studierea documentatiei specifice si pregătirea operaţiei de sudură în funcţie de specificul ansamblului ce trebuie realizat;
- Reglarea parametrilor de functionare a echipamentului de sudura pentru realizarea cerintelor impuse prin documentatiei de executie;
- Verificarea si pregatirea componentelor pentru a fi sudate;
- Examinarea produsului finit si verificarea conformitatii cu specificatiile tehnice;
- Indepartarea stropilor si curatarea cordonului de sudura folosind sculele din dotare;
- Respecta prevederile instructiunilor proprii de securitate si sanatate in munca;
- Coopereaza cu angajatorul si/sau cu lucratorii desemnati, atat timp cat este necesar pentru a face posibila realizarea oricaror masuri sau cerinte dispuse de catre inspectorii de munca si inspectorii sanitari, pentru protectia sanatatii si securitatii lucratorilor;
- Indeplineste orice alta sarcina data de catre seful direct sau de catre conducere, in legatura cu responsabilitatile postului sau respectarea legii.

Calificari:
- Bune cunostinte toretice si practice de sudura MIG/MAG;
- Minim 1 an de experienta ca si sudor ;
- Abilitati de comunicare si munca in echipa;
- Experienta in utilizarea documentatiei tehnice si de control necesară în activitatea curentă;
- Cunostiinte desen tehnic ;
- Experienta in reglarea si monitorizarea parametrilor regimului de sudură
- Capacitatea de a identifica defectele apărute la piesele prelucrate sau la echipamentele folosite, rigurozitatea, corectitudinea şi acuratete in munca.

Beneficii

Compania noastra asigura viitorilor angajati:

Salariu avantajos

Bonusuri lunare

Tichete de masa

Echipament de munca garantat si conditii foarte bune pentru desfasuarea activitatii

Beneficii servicii medicale private

Transport asigurat

Prime anuale

Posibilitate de dezvoltare profesionala

Candidatul ideal

Realizarea sudurii ansamblelor si subansamblelor metalice utilizand echipamente specifice.