Loc de munca: Manager proiect constructii - XUX CONSTRUCTION SRL

Date generale Job

Manager proiect constructii

Data expirarii
2019-07-25 19:24:03
Posturi disponibile
1
Industria
  • Constructii
  • Prestari servicii
Nivel carieră
Entry-Level (< 2 ani)
Limbi straine
  • Engleză
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Conduce şi răspunde de executarea lucrărilor de construcţii încredinţate, în strânsă concordanţă cu documentaţia de execuţie, prevederile contractuale şi ale legislaţiei specifice în construcţii, în condiţii de eficienţă economică, respectarea termenelor de execuţie şi asigurare a calităţii.

Managerul de Proiect va avea urmatoarele sarcini, de la initierea proiectului la incheierea lui:

a. Pregateste proiectele tehnice ( impreuna cu proiectantii de specialitate), verifica cantitatile de lucrari in urma proiectarii;
b. Organizeaza licitatia pe baza caietelor de sarcini;
c. Evalueaza, compara si negociaza ofertele si contractele de executie din punct de vedere tehnico-economic;
d. Supravegheaza executia lucrarilor, respectarea proiectelor si materialelor contractate;
e. Coordoneaza lucrarile astfel incat sa se incadreze in timpul, calitatea si bugetul prestabilit.

Beneficii

Oferta:

- salariu atractiv

- mediu de lucru dinamic, proactiv, dezvoltare profesionala

- telefon, masina de serviciu

Candidatul ideal

Cerinte:

- cunostinte temeinice si experienta dovedita de minim 3 ani in coordonarea lucrarilor de constructii;
- studii de specialitate;
- capacitate de organizare si de lucru in echipa;
- seriozitate, punctualitate, loialitate;
- rezistenta la stres;
- permis auto categoria B;
- cunostinte PC: Excel, Autocad (sau similar);