Loc de munca: Logistician expeditii - thyssenkrupp Bilstein SA

Date generale Job

Logistician expeditii

Data expirarii
2024-03-17 08:35:01
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
  • Transport / Logistica / Import - Export
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
  • Germană
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilitati:

•Urmarirea si intocmirea tuturor documentelor necesare atat la export cat si la importul de materiale.
•Urmarirea, evidenta ambalajelor si intocmirea instructiunilor de ambalare, dupa caz.
•Intocmirea comenzilor de transport la transportator.
•Supravegherea incarcarilor in camion precum si realizarea schemelor de incarcare optime. Organizarea procesului de incarcare.
•Supravegherea transporturilor: intrarilor/ iesirilor in depozit, organizarea procedurilor necesare la returul de marfuri.
•Responsabil pentru procedurile vamale.

Beneficii

Oferim:
• Pachet salarial atractiv
• Posibilitati de dezvoltare profesionala
• Posibilitatea de a activa intr-o firma multinationala
• Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt

Candidatul ideal

Cerintele postului:

•Studii superioare.
•Cunostinte proceduri vamale (import – export).
•Cunostinte facturare.
•Cunostinte limba engleza nivel avansat.
•Corectitudine si acuratete in gestionarea datelor.
•Cunostinte de gestionare a ambalajelor.
•Cunostinte operare pc – Microsoft Office, SAP.
•Abilitati de planificare si organizare.

•Persoana activa cu abilitati de a lucra in echipa.

Persoanele interesate pot depune documentele de candidatura la sediul firmei, situat in Sibiu, str. Henri Coanda nr.8, sau le pot trimite la adresa e-mail: [email protected], tel: 0269587343

Apreciem diversitatea, si de aceea consideram bine-venite toate sugestiile/aplicatiile, indiferent de sex, nationalitate, origine etnica si sociala, religie si convingeri, dizabilitati, varsta sau orientare si identitate sexuala.

thyssenkrupp Bilstein SA prelucreaza datele cu caracter personal furnizate de dumneavoastra in scopul efectuarii demersurilor necesare unei eventuale recrutari (art. 6 lit. b GDPR) in conformitate cu prevederile legale.