Loc de munca: Analist Calitate - KENDRION AUTOMOTIVE (SIBIU) SRL

Date generale Job

Analist Calitate

Data expirarii
2019-05-30 09:22:00
Posturi disponibile
1
Industria
  • Masini / Auto
Nivel carieră
Mid-Level (2-5 ani)
Limbi straine
  • Engleză
  • Germană
Oferta salariala
Full time

Descrierea postului

Responsabilitati:

  • răspunde de măsurătorile si verificările efectuate în laboratorul de încercări si verificări ;
  • răspunde de analizele specifice efectuate în laborator;
  • gestionează calibrarea echipamentelor de măsurare
  • întocmeste auditurile de produs ;
  • răspunde de documentarea specifică tuturor activităţilor din laborator;
  • analizează şi documentează omologările de repere noi;
  • participă la analiza şi documentarea omologărilor de produse noi
  • întocmeşte analizele statistice specifice laboratorului de încercări si verificări;
  • are obligaţia să cunoască, să conştientizeze şi să implementeze cerinţele generale şi particulare ale clientului, pentru fiecare produs în parte;
  • participă, efectuează şi documentează auditurile, conform competenţelor obţinute ;
  • monitorizează şi implementează acţiunile corective rezultate în urma auditurilor efectuate ;

Beneficii

Candidatul ideal

  • studii superioare tehnice - electronică sau electrotehnică
  • cunoştinţe ISO TS 16949
  • cunoştinţe despre FMEA, Control plan, Raport 8D, SPC/MSA
  • operare PC(MsOffice, Power Point)
  • limbi străine :engleză, nivel mediu ->avansat ; lb.germană reprezintă un avantaj
  • experienţă de 1-3 ani într-o poziţie similară, în automotive